Click on any column heading to sort, or use the search bar below.

Last Name

First Name

Date of Death

Program

Year (1)

Program (2)

Year (2)

Program (3)

Year (3)

Program (4)

Year

Rossiter

Timothy

2006-03-30

Civil Engineering Technology

1979

Lawrence

David

2006-06-17

Motive Power Technician (Parts Merchandising)

1988

Business - Purchasing

1987

Maracle

Richard

2008-02-19

Accountancy

1974

McMillen

Dean

2009-03-02

Motive Power Technician (Parts Merchandising)

1994

Diebel

James

2009-09-27

Civil Engineering Technology

1976

Mellor (Swartz)

Nancy

2009-11-04

Electronics Technician - Robotics and Process Control

1985

Tang

Gary

2009-12-11

Respiratory Technology

1981

Dunbar

Barbara

2009-12-14

Secretarial Science

1986

Roberts

Marie

2010-02-01

Cook II

2004

Heinbuch

John

2010-04-13

Electrical Engineering Technology

1994

Control Engineering Technology (Systems)

1993

Spruce

Brent

2010-05-01

Computer Systems Technician

2007

Hughes

James

2010-05-14

Food Service Worker

2010

Personal Support Worker

2003

Taunton

Ross

2010-07-03

Electrical Engineering Technician

1995

Botsford

Jay

2010-09-08

Computer Systems Technology

2007

Phibbs

Jesse

2010-10-05

Pre-Health Sciences

2008

Shouftas

George

2011-01-28

Radiography

1981

Potvin

Lance

2011-03-12

Mechanical Techniques

2001

Milne

Kris

2011-04-30

Audio Visual Technician

1974

Campbell

Barbara

2011-06-15

Medical Secretary

1968

Nagle

Murray

2011-09-03

Industrial Electician Apprentcie

1999

Scott

Judy

2011-09-05

Child Care Worker

1983

Landeryou

Janice

2011-09-16

Nursing

1989

Schreinert

Jean

2012-01-02

Music Industry Arts

1978

Moran

Brent

2012-01-16

Electrical Apprentice

1992

Industrial Electronic Controls

1992

Control Engineering Technology

1986

Hulak

Joseph

2012-02-29

Audio Visual Technician

1978

Madden

Avril

2012-03-05

MultiMedia Design

2005

Tran (Campbell)

Julie

2012-03-12

Nursing

1994

Borges

David

2012-04-02

Legal Assistant

1990

Pierce

Ryan

2012-04-21

Hotel & Restaurant Management

1997

Kotchan

George

2012-04-25

Farm Business Management

1970

Kinoshita

Leslie

2012-05-08

Respiratory Therapy

1976

Riley

Brian

2012-05-08

Mechanical Engineering

2005

Macklin

Jack

2012-05-09

Electronics Technician

1991

Pearson

Dennis

2012-05-13

Motor Vehicle Mechanic

1991

Stamoulis

John

2012-05-15

Corporate Communications

2001

Flannigan

Pete

2012-05-20

Computer Support Specialist

1993

Crawford (Johnson)

Tania Ann

2012-05-23

Travel & Tourism

1992

Day

Edward

2012-05-23

Retiree

Whitty

Ryan

2012-05-25

Human Services Foundations

1998

Harback (Miller)

Joan

2012-05-26

Nursing

1983

Dugal

Mathew

2012-05-27

Computer Support Specialist

1994

Nadon

Stephen

2012-05-29

Office Administration

1992

Vandenbrink

Gary

2012-06-05

Motor Vehicle Mechanic

1987

Hodgins (Sleegers)

Jennifer

2012-06-29

Office Administration

1989

Macrow

Joan

2012-06-29

Secretarial Science

1978

Crowley

Pat

2012-07-01

Business Administration

1978

Gardham

Michael

2012-07-01

Mechanical Techniques

2001

Wolfe

Alfred James

2012-07-01

Welding Fitter

1991

Beinschroth

Alan

2012-07-05

General Carpentry

2003

Carpentry Techniques

1997

Shorley

Ernest "Roy"

2012-07-07

Business Administration

1985

Kew

John

2012-07-09

Furniture Upholstery

1994

Pearce

Eleanor

2012-07-14

Retiree

Gartshore

Douglas

2012-07-16

Computer Support Specialist

1997

Diavolitsis

Stavros

2012-07-18

Architectural Technology

2007

Hinz

Jarrod

2012-07-18

Mechanical Technician - Tool & Die

2010

Hoffman

Melissa

2012-07-25

Computer Support Specialist

1994

Graham

Christopher

2012-07-29

Police Foundations

2005

Elliott

Charles

2012-08-23

Journalism - Broadcast

1979

Elliott

Charles (Chuck)

2012-08-23

Journalism - Broadcast

1979

Jackson

Sarah Ann

2012-08-27

Early Childhood Education

2009

Pearce

Elsie

2012-08-28

Library Technician

1972

Van Breda

Robert

2012-08-29

Plumbing Apprentice

1993

Emery

D'Arcy

2012-08-30

Computer Programmer Analyst

2009

Mepsted

Beverley

2012-09-05

General Arts & Science

1975

Piccolo

Michael

2012-09-07

Business Information Systems

1977

Smith

Harold

2012-09-09

Health Care Aide

1993

Lounsbury

Jack

2012-09-12

Social Service Worker

1998

Human Services Foundation

1996

McFadden (Cushman)

Nancy

2012-09-12

Legal Assistant

1999

Seduikis

Edward

2012-09-14

Business Administration

1975

Zielbauer

George

2012-09-19

Mental Retardation Counsellor

1978

Longfield (Cole)

Mary

2012-09-20

Bookkeeping

2009

Houghton

Luberta

2012-09-23

Retiree

Cadman (Bell)

Joanne

2012-09-30

Health Care Aide

1992

Czech

Maria

2012-09-30

English as a Second Language

1991

McGill

Debra

2012-10-03

Network Computer Support

1996

Bigg (Majthenyi)

Edith

2012-10-12

Physical Fitness Instructor

1981

Baldeo

Rupram

2012-10-13

Environmental Health Administration

1978

Jesso

Jerome

2012-10-17

Parts Management & Merchandising

2001

Eleanor

Kendrick

2012-10-20

Developmental Services Worker

1993

Farm Business Management

1985

Menzies

Jayson

2012-10-27

Emergency Telecommunications

2004

Brosh

Dale

2012-10-28

General Business

1988

Buby

Daniel

2012-10-29

Mechanical Engineering Technician (Design)

1999

Baskett

Ken

2012-11-29

Electrical Apprentice

1979

Christensen

Kyle

2012-12-01

Welding Techniques

2011

McLean

James

2012-12-03

Municipal Administration

1971

Christensen (Goddard)

Susan

2012-12-08

Nursing

1991

Menary

Frances

2012-12-14

Retiree

Vaughan

John

2012-12-14

Sheet Metal Apprentice

2001

Duarte

Kelly

2013-01-02

Computer Programmer Analyst

2008

Rumming

Sandra

2013-01-04

Health Care Aide

1993

Schiller (Onvlee)

Rachel

2013-01-19

Child Care Worker

1973

Swears

David

2013-01-21

Industrial Management

1995

Bedard

Ronald

2013-01-22

Music Industry Arts (Recording Engineering)

1978

Snelgrove

Drew

2013-01-29

Motive Power Technician

1995

Hokansson

Mike

2013-01-30

Motor Vehicle Mechanic (Truck and Coach)

1988

Bartlett

Paul

2013-01-31

Motive Power Technician (Parts Merchandising)

1989

Nethercott

Gerry

2013-02-02

Electronics Engineering Technician

1970

Bowden

John

2013-02-04

Electronics Engineering Technician - Industrial Controls

2010

Halstead

Steven

2013-02-07

Industrial Maintenance Mechanic

1991

Armstrong

Kirby

2013-02-15

Fundamentals of Addiction

2009

Reynolds

Bonita

2013-02-15

Personal Support Worker

1998

Home Support 2

1995

Johnson-Sutherland

Staci

2013-02-23

Developmental Service Worker

1990

Boyd

Lawrance

2013-03-07

Health Care Administration

1993

Birch

Marcus

2013-03-10

Developmental Service Worker

1990

Herman

Brian

2013-03-14

Electronics - Industrial Control

1993

Simon

George

2013-03-16

Job Readiness

1993

Clews

Barbara

2013-03-18

Recreation Leadership

1993

Bradburn

Mary

2013-03-20

Secretarial Arts

1982

Blakey

Ross

2013-04-07

Electronic Data Processing

1970

Crevits

Charlotte

2013-04-12

Nursing

1986

Gashi

Riza

2013-04-14

Industrial Craftsperson (Tool & Die Maker)

2009

Oakley

Todd

2013-04-21

Computer Programmer

2002

Walsh

Darren

2013-04-23

Paramedic

1997

Thompson

Catherine

2013-04-25

Secretarial Arts

1976

Greenwell

Jeffrey

2013-05-03

General Arts & Science

2006

Ludlow

Ryan

2013-05-09

Business

1999

Jackson

Prudence

2013-05-20

Home Support - Level II

1994

Coates

George

2013-05-24

Electrical Apprentice

1981

Wavell

Sarah

2013-05-25

Secretarial Arts

1997

Medical Secretarial

1988

Furrow

Bruna

2013-05-26

Health Records Technician

1986

Novotny

Jan

2013-05-26

Respiratory Technology

1987

Purdy

Peter

2013-06-16

Motor Vehicle Mechanic

1980

Law & Security Administration

1972

Harron

Norma Jean

2013-06-19

Business Administration

1989

Bari

Christine

2013-06-20

Early Childhood Education

1993

Sickles

Marlene

2013-06-21

Office Administration

2001

Chilton

Edward

2013-06-29

Civil Engineering Technology

1982

Wolodchenko

Lena

2013-07-16

Home Support - Level II

1991

Greer

James (Jim)

2013-07-22

Registered Nursing Assistant

1974

Albert

Lynda

2013-07-24

Child Care Worker

1971

Masschaele

Valerie

2013-07-25

Legal Secretarial

1979

Buist (Mitchell)

Cindra

2013-07-28

Advertising Art

1978

Clifford

Michael

2013-07-30

Business - Accounting

1975

McCormick

Jeffrey

2013-07-31

Business

2006

Rudnicki

Walter

2013-08-01

Business Administration

1982

General Business

1978

Lainchbury

Donna

2013-08-02

Library Technician

1984

Richardson

Karen

2013-08-02

Radiological Technology

1978

Karlovcec

Joseph

2013-08-06

Computer Support Specialist

1996

Layman

Scott

2013-08-06

Automotive Service Technician

2007

Dykstra

Janice

2013-08-09

Early Childhood Education

1992

General Arts & Science

1985

Gerber

Debra

2013-08-14

Secretarial Arts

1977

Morgan

Paul

2013-08-16

Law & Security Administration

1995

Gale

Ashley

2013-08-23

Pharmacy Technician

2007

Danis

Kim

2013-09-10

Business - Accounting

1986

Riets

Magda

2013-09-29

Intensive Care Nursing

1973

Luis

Joe

2013-10-05

Construction Engineering Technology Management

1985

Paddon

Robert

2013-10-06

Patient Transport (Porter)

2010

Sterile Processing

2009

Smith

Lynda

2013-10-11

Legal Secretary

1969

Stuart

Diane

2013-10-16

Personnel Management

1989

Shelton

Christine (Chris)

2013-10-18

Activation Techniques in Gerentology

2007

White

David

2013-10-19

Construction Engineering Technician - Supervisor

2008

Construction Carpentry Techniques

2007

Gordon

Pamela

2013-10-25

Nursing

1974

Trad

Geraldine

2013-10-25

Women into Trades and Technology

1994

Pucsek

John

2013-10-26

Architectural Art

1971

Banninga

Keith

2013-10-29

Electronics Engineering Technician Industrial Controls

2007

Boyd

Monica

2013-10-29

Business - Accounting

1978

Watts

Jennifer

2013-11-01

Nursing Assistant

1979

Pichie

Rosella

2013-11-02

General Business Certificate

1989

Brady

John

2013-11-06

Electronics Engineering Technician

1983

Ferreira

John

2013-11-08

Electrical Apprentice

1981

Decoutere

Dale

2013-11-11

Registered Nursing Assistant

1974

Spero

Douglas

2013-11-16

Recreation Leadership

1976

Stimson

Anthony

2013-11-16

Personnel Management

1982

Cofell

Candice

2013-11-23

Business Accounting

1997

Business Purchasing

1997

Tangen

Dave

2013-11-26

Sheet Metal Apprentice

1999

Benoit

Timothy

2013-12-02

Electronics - Industrial Control

1990

McGrotty

Gina

2013-12-03

Advertising Art

1981

Taylor

Gerry

2013-12-07

Design (Urban)

1980

Lunn

Mary Ann

2013-12-09

Job Readiness

1990

Couse

Michael David

2013-12-30

Business - Accounting

1981

McLean

H. Bruce

2013-12-31

Business Information Systems

1989

Hooker

Janice

2014-01-09

Nursing Assistant

1985

Bolt

Sandy

2014-01-20

Medical Secretary - Dicta

1984

Liebregts

Cathy

2014-01-26

Business - Finance

1982

Kamermans

Laurence

2014-02-02

Motor Vehicle Mechanic

1995

Kemshead

Wayne

2014-02-12

Computer Software Applications

1996

Interior Design

1974

Zelinski

Gordon

2014-02-20

Broadcasting - Radio

1988

Laemers

Gregory

2014-02-21

Mechanical Engineering Technology

2003

Gilmore

Jonathan

2014-03-11

Business _ Marketing

2004

Rose

James

2014-03-14

Mechanical Engineering Technician Industrial Maintenance

2002

Electronics - Industrial Control

1995

Jongedyk

Tony

2014-03-21

Electronics Engineering Technician

1984

Pilkington

C. Diane

2014-03-22

Data Processing

1986

Van Dommelen

Leanne

2014-03-23

Child & Youth Worker

2002

Caulfield

Eric

2014-03-27

Business Administration

1972

Mistry (Hill)

Cheryl Ann

2014-03-31

Child Care Worker

1979

O'Halloran

Flora

2014-04-01

Computer Software Applications

1993

Bannon

Jennifer

2014-04-02

Social Service Worker

1993

Jones

William (Bill)

2014-04-05

General Machinist

1994

Collens

Kelly

2014-04-06

Nursing

1991

Gauthier (Mason)

Heather

2014-04-11

Health Records Technician

1984

Stade

Cheryl Anne

2014-04-12

Registered Nurse - Operating Room Nurse

2007

Bloomfield

Ken

2014-04-29

Civil Engineering Technology (Municipal)

1981

Graham (Waller)

Pamela

2014-04-30

Legal Secretarial

1973

Professional Secretary

1972

Hutton

Ronald

2014-05-01

Radio and Television Arts

1974

Rumble

Dennis

2014-05-06

Industrial Craftsperson (Industrial Mechanic Millwright)

1991

Young

Clifton

2014-05-06

Numerical Control Programmer Technician

1982

Robbins

Lana

2014-05-08

Working with Dementia Clients

2005

Developmental Service Worker

1994

Simonis

Reini

2014-05-08

Business Marketing

1989

McCoy

William

2014-05-23

Furniture Finisher

1993

Barrett

Richard

2014-05-24

Plumbing Apprentice

1990

Allen VanBerlo

Lori

2014-06-02

Library Technician

1984

Borwn

Edmond

2014-06-17

Electronics Technician - General Servicing

1993

Hotel & Restaurant Management

1990

Prekup

Larry

2014-06-23

Radio and Television Arts

1975

Barker

Richard

2014-06-25

Business Information Systems

1981

Mercier

Jeanette

2014-06-27

Computerized Office 2000

1999

Dryburgh

Margaret

2014-07-07

Computerized Office 2000

1999

Harkness

Lynda

2014-07-09

Health Care Aide

1990

O'Shea

Brenda

2014-07-09

Behavioural Science

1974

Wall

Isaak

2014-07-18

English as a second language

1990

Ringel

Ronald

2014-07-19

General Machinist COOP Apprentice

1985

James

Kevin

2014-07-25

Law & Security Administration

1986

Roney

David

2014-07-26

Bricklaying

1990

Robinson (Hulley)

Sandra

2014-08-04

Nursing

1979

Hensen

Laura

2014-08-06

Office Administration

2006

Stanek

Stanley

2014-08-07

Business Administration - Marketing

2002

Lopez

Frank

2014-08-09

Nursing Assistant

1993

Moon

D. James

2014-08-12

Architectural Technician

1969

Ellis

James

2014-08-24

Business Accounting

1975

Williams

Louella

2014-08-24

Personal Attendant

2004

Roovers

Justin

2014-08-30

Respiratory Therapy

2011

Pre-Health Science

2008

Kerr

Robert

2014-09-04

Business - Marketing

1999

Woodley

Charmaine

2014-09-06

Nursing Assistant

1993

Kloc

Andrzej (Andre)

2014-09-07

Civil Engineering Technician - Drafting

1985

Allgrove

April

2014-09-08

Practical Nursing

1996

Belanger

Julian

2014-09-08

Broadcasting - Radio

1994

Lovell

Erin Kathleen

2014-09-15

Child & Youth Worker

2007

Chisnall

Heather

2014-09-16

Office Administration General

1994

Broadcasting - Television

1991

Library Technician

1974

Elliott

Joan

2014-09-27

Diploma Nursing - St. Joseph's Campus

1974

Smyth

Douglas

2014-10-01

Design (Urban)

1997

Cornelius

Clarence

2014-10-04

Basic Training for Skill Development

1991

Cay

Gavin

2014-10-10

Medical Radiation Technology

2003

Hathaway

Gail

2014-10-30

Nursing

2002

Wilson

Judy

2014-10-31

Registered Nursing Assistant

1974

Hahn (Barrett)

Andria

2014-11-01

Nursing

1974

Baelde

Peter

2014-11-13

Electronics Engineering Technology

1971

Markham

Tyler

2014-11-15

Business Marketing

2005

Humphrey

Susan

2014-11-16

Nursing Unit Clerk

1992

Lillywhite

Claire

2014-11-17

Sterile Processing

2014

Downing

William

2014-11-25

Computer Software Applications

1994

Flores

Eduardo

2014-12-03

English as a second language

1989

Darling

Robert

2014-12-04

Electrical Apprentice

1976

Jones

Marian

2014-12-05

Law and Security Administration

1984

Rideout

Wayne Melvin

2014-12-06

General Arts & Science

2010

Boutilier

James (Jamie)

2014-12-10

Personal Support Worker

2009

Parts Management and Merchandising

2001

Restorick

Gayle

2014-12-11

Computerized Office Essentials

2000

Halsema

Hank

2014-12-12

Plumbing Apprentice

1979

Barker

Carol

2014-12-17

Personnel Management

1978

Boss

Gerry

2014-12-20

Personnel Management

1988

DeVries

Marita

2014-12-27

Electronics Engineering Technology

2006

Barnes

Donald

2014-12-28

Recreation Leadership

1978

Brezeau

Stephanie

2014-12-29

Business - Marketing

1997

Walachniewicz

Piotr

2015-01-05

English as a second language

1991

Howard

Allen

2015-01-06

Motor Vehicle Mechanic

1988

Schindel

Karen

2015-01-06

Early Childhood Education

1994

Abel

Romney

2015-01-09

Industrial Craftsperson (Mould Maker)

2002

Industrial Craftsman - Tool & Die Maker

2000

Capstick

Ralph

2015-01-11

Diploma Nursing - Victoria Hospital

1982

Brimner

Scott

2015-01-12

Quality Assurance

2000

Johnston

David

2015-01-12

Electrical Apprentice

1991

Speller

John

2015-01-12

Electronics Technician - General Servicing

2000

Muill

Daniel

2015-01-13

Electronic Data Processing

1972

Ullyatt

Kym

2015-01-18

Hairdressing Apprentice

1980

Chapman

David

2015-01-26

Broadcast Arts

1970

Beardshaw

Alan

2015-02-02

Air Conditioning, Refrigeration Engineering Technician

1988

Lamont

Allan

2015-02-02

Photography and Cinematography

1971

Douglas

Lynda

2015-02-06

Gerentology - Multidiscipline

1993

Doak

Frances

2015-02-10

Computerized Office Essentials

2007

McNicol

Martyn

2015-02-10

Business - Accounting

1989

Fiebiger

Michael

2015-02-13

Business Administration Marketing

2012

Business Marketing

2010

Gossman

Kay

2015-02-15

Computerized Office 2000

2000

Desrosiers

Susan

2015-02-19

Infant and Toddler Care

2003

Early Childhood Education

1998

Lierman

David

2015-03-10

General Carpenter

2004

Business - Administration

1990

Business - Marketing

1989

McCurdy

Shawn

2015-03-13

Information Systems

1999

Business - Information Systems

1998

Keech

Tim

2015-03-16

Industrial Mechanic-Millwright

1998

Mott

Judy

2015-03-23

Developmental Services Worker

1988

Physical Fitness Instructor

1986

Dietrich

Kevin

2015-03-26

Business Accounting

1978

Skipper

Lawrence

2015-03-26

Motor Vehicle Mechanic

1994

McComb

Shirley

2015-03-28

Home Support Level II

1995

Perdue

Doris

2015-04-02

Computer Software Applications

1993

Upfold

Roderick

2015-04-02

Audio Visual Technician

1976

Electronics Engineering Technician

1973

Curtis

Kevin

2015-04-03

Business Data Processing

1985

Higgin

Donald

2015-04-08

Job Readiness

1988

Reidy

Kenneth

2015-04-10

Municipal Management

1989

Wells

Rosemary

2015-04-12

Personal Support Worker

1999

Home Support - Level III

1997

Home Support - Level II

1995

Lebel

Nathan

2015-04-13

Survey Technician

1997

Clarke

Barbara

2015-04-15

Business Administration - Accounting

1996

Bierman

Clara

2015-04-21

Developmental Service Worker

2004

Wilker

Mark

2015-04-21

Electronics Engineering Technician

1986

Peacock

Debra

2015-04-23

Mental Retardation Counsellor

1976

Arts

Susan

2015-04-25

Business

1982

Nashed

Milad

2015-04-29

Electronics Technician - Servicing

2001

Nichol

David

2015-05-02

Computer Support Specialist

1994

Smith

Glenn

2015-05-11

Electronics - Industrial Control

1994

Employment Skills Enrichment

1993

Roffel

Robert

2015-05-14

Electrical Apprentice

1975

Stevens

John

2015-05-18

Data Processing

1987

Beswick (Clark)

Kimberly

2015-05-24

Early Childhood Education

1989

Hummel

James

2015-05-24

Social Service Worker

1972

Brooks

Sharon

2015-05-26

Medical Secretarial

1971

Thorpe

Lori

2015-05-27

Human Resources Management

2004

Wood

Shirley

2015-05-30

Behavioural Science (Mental Health Worker)

1975

Negro

Marco

2015-06-06

Business Marketing

1990

Viets

Yarrow

2015-06-11

Corporate Communications and Public Relations

2004

Fitness and Health Promotion

2002

Hardwick

Inge

2015-06-12

Behavioural Science (Mental Health Worker)

1976

Boggs

Mike

2015-06-23

Business Information Systems

1981

FitzGerald

Darlene

2015-06-23

Gerentology - Multidiscipline

1986

Carswell

Alan

2015-06-25

Business Accounting

1994

Dairy Herd Worker

1987

Dykeman

Jaime Lynn

2015-06-26

Photography and Cinematography

2011

Romain

Nicholas

2015-07-18

General Arts & Science

2011

Danczak

Janusz

2015-07-20

English as a second language

1991

Koyle

David

2015-07-21

Mechanical Techniques - CNC

2009

Barrett

Heather

2015-07-22

Health Records Technician

1992

Johnson

Shane

2015-07-25

Electrician

2005

Psaila

Joanna

2015-07-29

Radiography

1990

Pre-Health Science

1987

Kirby

Mary

2015-07-30

Social Service Worker

1970

Wood

Barry

2015-08-02

Electronics Technician

1992

Bonsteel

Lorraine

2015-08-06

Library Technician

1974

Antone

Elda

2015-08-10

Fashion Design

1995

Fleming

Mark

2015-08-11

Construction Engineering Technology Management

1994

Boyle

Wayne

2015-08-18

Sheet Metal Apprentice

1974

Rodney

William

2015-08-18

Sheet Metal Apprentice

1990

Twohey

M. Allison

2015-08-20

Human Resources Management

2002

Van Veen

Francis (Frank)

2015-08-20

Mechanical Engineering Technician (Mobile Equipment)

1997

Cleland

Christine

2015-08-23

Health Care Office Assistant

2006

Smith

Stanley

2015-08-23

Electronics Industrial Control

1994

Guiler

Michael

2015-08-24

Business Administration

1983

Business Accounting

1982

Dyck

David

2015-09-02

Resgistered Nursing Assistant Psychiatric

1987

Masschelein

Beatrice

2015-09-04

Nursing

1978

Canning

Patricia

2015-09-21

Health Care Aide

1993

Bartram

Loretta

2015-09-26

Computerized Office Essentials

2002

Phoenix

Carleen

2015-10-03

Gerentology - Multidiscipline

1993

Faulkner

Michelle

2015-10-17

Health Care Aide

1992

Henderson

Donald

2015-10-17

General Business

1985

Doney

Ronald

2015-10-28

Computer Support Specialist

1997

Pannabecker

Terry

2015-11-11

Motive Power Techniques - Support

1996

Griffith

Peter

2015-11-20

Sheet Metal Apprentice

2007

Davidson

Daniel

2015-12-01

Police Foundations

2005

Recreation and Leisure Services

2003

Birchall

Brian

2015-12-04

Nursing

1987

De Schutter

Augustinus

2015-12-19

Accountancy

1973

Jackson

Lawrence

2015-12-19

Electrician (Construction and Maintenance)

2004

Electrical Engineering Technician

1999

Electronics Technician Robotics and Process Control

1999

Robak

Roman

2015-12-19

English as a second language

1989

Wakeling (Firby)

Sandra

2016-01-03

Personal Support Worker

1999

Ferguson

Alexander

2016-01-04

Environmental Technology

2010

Swain

John

2016-01-06

Mechanical Technician - CNC/CAM

2009

Mechanical Techniques - CNC

2009

Electronics - Industrial Control

1999

General Carpenter

1989

Truscott

James (Jim)

2016-01-06

Industrial Management Certificate

1982

Foreman

1980

Walmsley

Scott Darcy

2016-02-27

Recording Industry Digital Applications

1999

Music Industry Arts Recording Engineer

1998

Portuondo

James

2016-03-05

Business - Marketing

2009

Irwin (Howatt)

Judy

2016-03-24

Nursing

1976